SlovenskoSprávy

Gréckokatolícka cirkev odsúdila násilný útok na Fica, biskupi sa modlia za jeho uzdravenie

15.5.2024 (SITA.sk) – Za absolútne neprijateľné po ľudskej i kresťanskej stránke označili stredajší útok na premiéra Roberta Fica biskupi Rady hierarchov Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku, ktorí tento násilný čin odsúdili. Informoval o tom hovorca Prešovského gréckokatolíckej archieparchie Michal Pavlišinovič.

Ako vo svojom vyjadrení uviedli gréckokatolícki biskupi, správu o ozbrojenom útoku na predsedu vlády prijali s hlbokým zármutkom a bolesťou.

Takéto bezprávie a útok na verejného činiteľa je absolútne neprijateľné po ľudskej i kresťanskej stránke a poukazuje na našu neschopnosť rešpektovať odlišné názory a viesť dialóg kultivovaným spôsobom,“ uviedli biskupi.

Násilný čin zároveň odsúdili. „Modlíme sa za uzdravie premiéra Roberta Fica a pozývame všetkých k zjednoteniu sa v modlitbe na tento úmysel. Nech nám všetkým Boh lásky a pokoja dá nádej, múdrosť a odvahu čeliť násiliu vo všetkých jeho formách,“ dodali gréckokatolícki biskupi.

Viac k témam: Gréckokatolícka cirkev, Premiér Slovenskej republiky, Streľba na premiéra Roberta Fica v Handlovej
Zdroj: SITA.sk – Gréckokatolícka cirkev odsúdila násilný útok na Fica, biskupi sa modlia za jeho uzdravenie © SITA Všetky práva vyhradené.