SlovenskoSprávy

Prokuratúra obžalovala kuchára, ktorý brutálne zabil partnerku a jej orgány vložil do vedra

17.6.2024 (SITA.sk) – Prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava podal na Mestský súd Bratislava I obžalobu na obvineného Jozefa H. pre skutok právne kvalifikovaný ako obzvlášť závažný zločin vraždy.

Ako ďalej informovala hovorkyňa bratislavskej krajskej prokuratúry Gabriela Kováčová, Trestný zákon v osobitnej časti vo vzťahu k zvolenej právnej kvalifikácii skutku ustanovuje trest odňatia slobody na dvadsať až dvadsaťpäť rokov alebo na doživotie.

Posúdenie otázky viny a prípadného trestu bude predmetom konania na súde, v rámci ktorého bude prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava prezentovať svoj skutkový, právny a procesný pohľad v trestnej veci,“ uviedla hovorkyňa.

Kuchár Jozef H. podľa orgánov činných v trestnom konaní zavraždil začiatkom tohto roku na Prievozskej ulici v Bratislave, svoju partnerku Patríciu obzvlášť brutálnym spôsobom. Vyrezal jej časť tváre, stehna, jej vnútorné orgány dal do vedra a vedľa tela ležalo srdce.

Podľa informácií TV JOJ je Jozef H. synom brutálneho vraha dvoch žien Štefana Pantla, ktorého za jeho činy ako jedného z mála na Slovensku popravili v roku 1981. Známy bol ako „bratislavský škrtič“.

Viac k témam: Mestský súd Bratislava I, Prokurátor, Trestný zákon, Vražda
Zdroj: SITA.sk – Prokuratúra obžalovala kuchára, ktorý brutálne zabil partnerku a jej orgány vložil do vedra © SITA Všetky práva vyhradené.