SlovenskoSprávy

Trnava organizuje prvé cyklistické podujatie pre deti Kidical Mass, štartuje na Trojičnom námestí

22.6.2024 (SITA.sk) – Trnava sa pridá k mestám, ktoré organizujú cyklistické podujatia pre deti, rodičov a všetkých priaznivcov bicykla Kidical Mass. Štart bude v nedeľu 23. júna o 16:00 na Trojičnom námestí.

Odtiaľ cyklisti spoločne vyrazia na pätkilometrovú trasu k trnavskému pumptracku na Prednádraží. Súčasťou cyklojazdy bude mobilný bublifuk a hudobný sprievod. V cieli sa jej účastníci zabavia na detskom divadelnom predstavení. Informovala o tom trnavská radnica.

Preteky organizuje viacero miest na Slovensku

Cieľom Kidical Mass je zvýšiť povedomie o potrebe vytvárania bezpečných cyklistických trás v mestách nielen pre deti, podporiť pohyb a zdravý životný štýl detí a povzbudiť rodiny k tomu, aby sa nebáli používať bicykel ako dopravný prostriedok vo svojom každodennom živote.

Takéto cyklojazdy pre deti pod hlavičkou Kidical Mass organizujú viaceré mestá na Slovensku aj inde v Európe. Trnava sa postupne stáva mestom ústretovým k cyklistom.

Pribúdajú nové cyklotrasy

V meste každý rok pribúdajú nové cyklotrasy, momentálne je rozostavaná dvojkilometrová cyklotrasa na Ulici J. Bottu a Moyzesovej ulici. Mesto Trnava je pripravené začať s výstavbou cyklotrasy do mestskej časti Modranka a smerom k susednej obci Hrnčiarovce nad Parnou.

V prípade týchto dvoch cykloprojektov čaká radnica na vyhodnotenie druhej cyklovýzvy ministerstva dopravy zameranej na výstavbu, stavebné úpravy alebo rekonštrukcie cyklistickej infraštruktúry. Kidical Mass Slovensko organizuje prvú takúto cyklojazdu v Trnave v spolupráci s mestom a Trnavským samosprávnym krajom.

Viac k témam: Cyklistické preteky, Cyklojazda, Cyklotrasy, Podujatie
Zdroj: SITA.sk – Trnava organizuje prvé cyklistické podujatie pre deti Kidical Mass, štartuje na Trojičnom námestí © SITA Všetky práva vyhradené.