SlovenskoSprávy

Novým slovenským veľvyslancom na Ukrajine bude Pavel Vízdal, pred jeho odchodom ho prijal minister Blanár (foto)

25.6.2024 (SITA.sk) – Novým veľvyslancom Slovenska na Ukrajine bude doterajší veľvyslanec s osobitným poslaním pre Ukrajinu Pavel Vízdal. Ako ďalej informovalo ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí, diplomatické zastúpenie SR na Ukrajine bude pod vedením nového veľvyslanca pokračovať v posilňovaní bilaterálneho dialógu.

Mám jasné priority, ktoré budem na Ukrajine implementovať. Nosnými piliermi nášho programu je rozvoj slovensko-ukrajinských vzťahov, spolupráca pri poskytovaní pomoci Ukrajine s orientáciou na humanitárne projekty a rozvojovú agendu, prehĺbenie ekonomickej spolupráce, integrácia Ukrajiny do európskych štruktúr,” uviedol Vízdal.

Bezpečnostná výzva

Podľa ministra zahraničia Juraja Blanára je vojnový konflikt na Ukrajine pre Slovensko najakútnejšou zahranično-politickou a bezpečnostnou výzvou.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Prioritou v tejto oblasti pre nás naďalej ostáva poskytovanie humanitárnej pomoci, podpora mierového riešenia a čo najskoršieho ukončenia konfliktu,“ zdôraznil šéf slovenskej diplomacie.

Povojnová rekonštrukcia Ukrajiny

Slovensko má podľa rezortu zahraničných vecí záujem podieľať sa na obnove a povojnovej rekonštrukcii svojho východného suseda.

Slovenské veľvyslanectvo v Kyjeve bude v tejto súvislosti poskytovať maximálnu súčinnosť štátnym i neštátnym aktérom v konkrétnych obchodných príležitostiach, ktoré budú mať pozitívny dopad aj na zintenzívnenie obchodno-ekonomických vzťahov a rozvoj prihraničných regiónov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Humanitárna pomoc Ukrajine, Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, rusko-ukrajinský konflikt, Veľvyslanectvo, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Novým slovenským veľvyslancom na Ukrajine bude Pavel Vízdal, pred jeho odchodom ho prijal minister Blanár (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.