SlovenskoSprávy

Suja sa buď ospravedlní Benčíkovi, alebo ho neminie pokuta. Priestor dostane na ďalšej schôdzi parlamentu

3.12.2021 (Webnoviny.sk) – Nezaradený poslanec Miroslav Suja (Republika) sa má ospravedlniť na najbližšej riadnej schôdzi parlamentu za výrok, že poslanec Ján Benčík (klub SaS) môže za to, že na Ukrajine bol zavraždený človek. V prijatom uznesení to odporučil poslancovi Sujovi mandátový a imunitný výbor parlamentu.

Ak sa neospravedlní, dostane pokutu do výšky 1 000 eur. Agentúre SITA to povedala predsedníčka mandátového a imunitného výboru Anna Andrejuvová (OĽaNO).

Sujov výrok už rieši výbor

Podľa nej sa Suja zúčastnil rokovania imunitného výboru, aby sa vyjadril k podnetu, ale rozprával, čo robí Benčík na sociálnych sieťach. Andrejuvová však Sujovi povedala, že riešia jeho výrok.

„Bolo to vecné, pokojné, nijaké emócie tam neboli,“ podotkla. Ak Suja nevyužije priestor na ospravedlnenie sa, výbor bude hlasovať o pokute.

Pokuta mu hrozí aj za obliatie Matoviča

Mandátový a imunitný výbor tiež riešil podnet na Suju za obliatie ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO) vodou. Výbor v tejto veci prerušil rokovanie.

Mal navrhnúť parlamentu pokutu do 2 000 eur pre Suju, ale nebola zhoda na konkrétnej sume. K tejto veci sa výbor vráti neskôr.

Podnet podali aj na Mazureka

Výbor začal riešiť podnet poslanca Jána Szőllősa (klub OĽaNO) na nezaradeného poslanca Milana Mazureka (Republika). Ten sa o Szőllősovi vyjadril, že patrí k sekte, čo sa ho dotklo.

Druhý podnet dala poslankyňa Romana Tabák (OĽaNO), ktorá sa cíti byť dotknutá výrokom poslanca Suju. Ten o nej povedal, že ako športovkyňa kupovala zápasy. Podľa Tabák je rozhodnutie súdu v tejto veci, ale ona tam nefiguruje.

Viac k témam: Ospravedlnenie, Pokuta
Zdroj: Webnoviny.sk – Suja sa buď ospravedlní Benčíkovi, alebo ho neminie pokuta. Priestor dostane na ďalšej schôdzi parlamentu © SITA Všetky práva vyhradené.