SprávySvet

Britský parlament prehľadávala polícia, na viacerých miestach našli stopy po kokaíne

7.12.2021 (Webnoviny.sk) – Predseda Dolnej snemovne parlamentu Spojeného kráľovstva Lindsay Hoyle uviedol, že kontaktoval políciu po tom, čo denník Sunday Times informoval, že v priestoroch parlamentu sa užívajú drogy.

Spomenuté periodikum uviedlo, že testy s použitím obrúskov na detekciu drog našli stopy po kokaíne na 11 miestach, ktoré sú prístupné len akreditovaným parlamentným zákonodarcom, zamestnancom a novinárom, vrátane toalety v blízkosti parlamentnej kancelárie premiéra Borisa Johnsona.

„Správy o užívaní drog v parlamente zverejnené Sunday Times sú hlboko znepokojujúce. A tento týždeň sa s nimi obrátim na metropolitnú políciu,“ uviedol Hoyle vo vyhlásení. V podobnom duchu sa vyjadril aj Johnsonov hovorca Max Blain, ktorý povedal, že uvedené správy sú „znepokojujúce“.

Tie sa objavili v čase, keď vláda oznámila novú stratégiu boja proti užívaniu narkotík a drogovej trestnej činnosti. Týmto chce tvrdo zasiahnuť proti drogovým dílerom a obchodníkom s drogami. Vláda sa však plánuje zamerať aj na rekreačných užívateľov drog, aby potlačila dopyt po narkotikách.

Viac k témam: Drogy, Prehliadka, Vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Britský parlament prehľadávala polícia, na viacerých miestach našli stopy po kokaíne © SITA Všetky práva vyhradené.