SlovenskoSprávy

Vojačky a vojaci získali vyššie investície do zásob materiálu a výstroja

11.12.2021 (Webnoviny.sk) – Štátny tajomník rezortu obrany Marian Majer preto osobne navštívil viaceré zásobovacie sklady OS SR v Poprade, Liptovskej Ondrašovej a Nemšovej, aby v nich kontroloval stav materiálu. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa MO SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

Investície do výstroja

Ministerstvo obrany investuje od minulého roka do výstroja profesionálnych vojakov 18 miliónov eur ročne.

Tento fakt sa už začína prejavovať na stave zásob, ako aj na spokojnosti vojakov. Problémom však nateraz ostáva nestabilná kvalita od niektorých dodávateľov. Nedodržiavanie požiadaviek na kvalitu je neakceptovateľné, preto sú všetky zmluvy z tohto hľadiska postupne prehodnocované. Vojačky a vojaci musia dostávať skutočne to, čo si zaslúžia,“ potvrdil Majer.

Skladovanie munície v Poprade má vyše storočnú tradíciu. „Vychovanie odborníkov na túto zložitú problematiku pritom nie je vôbec ľahké. Som rád, že takých profesionálov som tam stretol. Identifikovali sme niekoľko problémových oblastí, ktoré budeme hneď budúci rok riešiť,“ avizoval.

Zdravotnícke rezervy

Majer skontroloval tiež zdravotnícke rezervy pre ozbrojené sily v priestoroch Úradu hlavného lekára OS SR v Liptovskej Ondrašovej.

Teší ma, že OS SR sú vďaka nim pripravené na boj proti COVID-19 s 25 000 litrami dezinfekcie na ruky, 6 500 litrami dezinfekcie na plochy, 9,7 milióna rukavíc, 4,7 milióna respirátorov, 100 000 overalmi a 60 tisíckami plexiskiel,“ zhodnotil s tým, že za uplynulý rok sa zlepšil aj stav zásob liekov a ďalšieho zdravotníckeho materiálu OS SR.

Viac k témam: Investície, Slovenskí vojaci, Zásoby
Zdroj: Webnoviny.sk – Vojačky a vojaci získali vyššie investície do zásob materiálu a výstroja © SITA Všetky práva vyhradené.