Ekonomika

Košický kraj bude v roku 2022 hospodáriť s rozpočtom takmer 347 miliónov eur, najviac dá na vzdelávanie

13.12.2021 (Webnoviny.sk) – Poslanci Zastupiteľstva Košického samosprávneho kraja (KSK) na pondelkovom online rokovaní schválili návrhu rozpočtu kraja na rok 2022. V budúcom roku bude župa hospodáriť s rozpočtom takmer 347 miliónov eur.

Najvyššia položka, až 109 miliónov eur, je vyčlenená na vzdelávanie.

Vypracujú štúdiu na diaľnicu

Bežné príjmy KSK na rok 2022 predstavujú viac 238 miliónov eur, kým bežné výdavky viac ako 238,5 milióna eur.

Kapitálové príjmy sú vo výške viac ako 33,2 milióna eur a kapitálové výdavky takmer 85 miliónov eur. Kraj v roku 2022 počíta s príjmovými finančnými operáciami vo výške 75,6 milióna eur.

Návrh rozpočtu ráta s finančnými prostriedkami na vypracovanie štúdie realizovateľnosti na výstavbu diaľnice D1 na Zemplíne z Bidoviec až po hranicu s Ukrajinou.

Investujú aj do cyklotrás

Vzhľadom na havarijný stav mostov kraj počíta s kúpou vlastného mostného provizória či plošiny potrebnej na hlavné prehliadky mostov.

Kraj chce v budúcom roku tiež investovať aj do cyklotrás, konkrétne do cyklotrasy Podlesok – Spišský Štiavnik či cyklocesty Spišská Nová Ves – Levoča.

Viac k témam: Rozpočet, Samospráva, Verejné financie
Zdroj: Webnoviny.sk – Košický kraj bude v roku 2022 hospodáriť s rozpočtom takmer 347 miliónov eur, najviac dá na vzdelávanie © SITA Všetky práva vyhradené.