SprávySvet

Británia poskytne finančnú pomoc pohostinskému odvetviu, príjmy reštaurácií a pubov sa prudko prepadli

21.12.2021 (Webnoviny.sk) – Veľká Británia oznámila, že poskytne jednu miliardu libier na granty a úvery firmám v pohostinskom odvetví, aby im pomohla prežiť vlnu variantu koronavírusu omikron. Vláda tak vyhovela tlaku pubov, reštaurácií a iných firiem, ktorých príjmy sa prudko prepadli.

Firmy v sektore pohostinstva a voľnočasových aktivít v Anglicku budú mať nárok na jednorazové granty do sumy šesťtisíc libier. Okrem toho miestne samosprávy dostanú 100 miliónov libier, aby podporili firmy vo svojich oblastiach, ktoré poškodila náhla vlna infekcií spôsobená vysoko infekčným novým variantom.

„S rastom počtu prípadov nákazy omikronom ľudia správne začali byť opatrnejší,“ uviedol vo vyhlásení britský premiér Boris Johnson. „Preto sme podnikli okamžitý krok,“ dodal. Hoci by mal byť priebeh ochorenia po nákaze omikronom miernejší, aj tak môže zahltiť zdravotnícky systém vzhľadom na samotný počet infekcií. Počet nákaz v Británii za týždeň stúpol o 60 percent, zatiaľ čo sa variant omikron stal dominantným namiesto delta variantu.

(1 EUR = 0,85205 GBP)

Viac k témam: Britská vláda, COVID-19, omikron
Zdroj: Webnoviny.sk – Británia poskytne finančnú pomoc pohostinskému odvetviu, príjmy reštaurácií a pubov sa prudko prepadli © SITA Všetky práva vyhradené.