SprávySvet

Kráľovná Alžbeta II. pre pandémiu poruší tradíciu, Vianoce nestrávi na typickom mieste

21.12.2021 (Webnoviny.sk) – Britská kráľovná Alžbeta II. sa rozhodla, že Vianoce nestrávi vo vidieckom sídle Sandringham na východe Anglicka pre obavy z rýchlo sa šíriaceho variantu koronavírusu omikron. Kráľovský palác oznámil, že 95-ročná kráľovná bude počas sviatkov na hrade vo Windsore západne od Londýna, kde sa zdržiava počas väčšej časti pandémie.

Počet infekcií koronavírusom v Británii rýchlo stúpa a dominantným sa namiesto delta variantu stáva variant omikron. Britský premiér Boris Johnson uviedol, že pravdepodobne bude potrebné zaviesť ďalšie nové reštrikcie v záujme spomalenia šírenia vírusu. Minister zdravotníctva pritom odmietol vylúčiť prijatie nových opatrení ešte pred Vianocami.

Členovia širšej britskej kráľovskej rodiny roky trávili vianočné sviatky v rezidencii Sandringham, kde sa schádzalo mnoho ľudí, aby ich videli počas návštevy miestneho kostola na prvý sviatok vianočný. Kráľovná obmedzila cestovanie a prácu po tom, ako v októbri strávila jednu noc v nemocnici a lekári jej povedali, aby oddychovala. Odvtedy si však plní menej zaťažujúce povinnosti vrátane virtuálnych audiencií diplomatov a pravidelných týždenných rozhovorov s premiérom. Tieto Vianoce sú pre kráľovnú prvé po tom, ako v apríli vo veku 99 rokov zomrel jej manžel princ Philip. Svoje posledné spoločné Vianoce kráľovský pár strávil na hrade vo Windsore.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, omikron
Zdroj: Webnoviny.sk – Kráľovná Alžbeta II. pre pandémiu poruší tradíciu, Vianoce nestrávi na typickom mieste © SITA Všetky práva vyhradené.