SprávySvet

Mladík s kušou vnikol na Štedrý deň do areálu zámku Windsor. Chcel zavraždiť britskú kráľovnú?

27.12.2021 (Webnoviny.sk) – Britská polícia v pondelok oznámila, že vyšetruje video súvisiace s mužom vyzbrojeným kušou, ktorého zatkli na Štedrý deň na zámku Windsor.

Na videu, ktoré získal denník The Sun, bolo vidieť maskovanú osobu v tmavej mikine s kapucňou, ktorá drží kušu.

Video malo byť odoslané zo Snapchatu

Zároveň sa obracia na kameru a pozmeneným hlasom hovorí, že chcú „zavraždiť“ kráľovnú Alžbetu II. Video bolo údajne odoslané z účtu podozrivého v aplikácii Snapchat krátko predtým, ako bol zatknutý.

Polícia uviedla, že v areáli hradu Windsor zatkla 19-ročného muža po tom, čo na Štedrý deň ráno nastalo narušenie bezpečnosti. Počas prehliadky muža policajti natrafili na kušu.

Podozrivý je v starostlivosti lekárov

Policajti uviedli, že muž je podozrivý z narušenia chráneného miesta a držania útočnej zbrane, nevstúpil však do žiadnej budovy. Podozrivý sa momentálne nachádza vo väzbe a v starostlivosti lekárov. Kompetentní zároveň skúmajú obsah videa.

Kráľovná Alžbeta II. strávila vianočné sviatky práve na zámku Windsor. Buckinghamský palác odmietol incident komentovať.

Viac k témam: Britská kráľovná, Krimi
Zdroj: Webnoviny.sk – Mladík s kušou vnikol na Štedrý deň do areálu zámku Windsor. Chcel zavraždiť britskú kráľovnú? © SITA Všetky práva vyhradené.