SprávySvet

Dvaja bratia zavraždili vlastnú sestru, malo ísť o trest za jej západný spôsob života

28.12.2021 (Webnoviny.sk) – Nemecká prokuratúra v utorok obvinila dvoch afganských bratov z vraždy ich sestry, ktorú údajne chceli potrestať za jej západný spôsob života.

Telo svojej sestry odniesli v kufri

Dvadsaťšesťročný Sayed H. a 22-ročný Seyed H. čelia obvineniam za to, že nalákali svoju 34-ročnú sestru na stretnutie v Berlíne, ktoré sa uskutočnilo 13. júla, a potom ju dusili, škrtili a podrezali jej hrdlo.

Podľa prokurátorov v nemeckom hlavnom meste muži následne odišli taxíkom na vlakovú stanicu, pričom telo svojej sestry mali v kufri, a odcestovali do Bavorska na miesto neďaleko domu staršieho brata, kde ju pochovali.

Trest za západný spôsob života

Muži chceli sestru potrestať za „jej západne orientovaný spôsob života, ktorý nekorešpondoval s ich archaickými predstavami o cti a morálke a ich obrazom žien“, uviedla prokuratúra vo vyhlásení.

Podľa prokurátorov neboli ochotní prijať fakt, že sa ich sestra pre násilné incidenty rozviedla s manželom, za ktorého bola vydatá od 16 rokov, a mala nový vzťah.

Mužov držia vo väzbe od 3. augusta.

Viac k témam: Vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Dvaja bratia zavraždili vlastnú sestru, malo ísť o trest za jej západný spôsob života © SITA Všetky práva vyhradené.