SlovenskoSprávy

Taiwanci milujú litovské pochúťky

29.12.2021 (Webnoviny.sk) – Na Štedrý deň sa na Taiwane začína jeden z najväčších medzinárodných potravinárskych veľtrhov v Ázii, „Food Taipei“. K vrcholom veľtrhu patrí premiéra pavilónu členskej krajiny EÚ – Litvy, ktorá napriek intenzívnemu nátlaku autoritárskej Číny odvážne rozširuje spoluprácu s demokratickým Taiwanom.

Vysokokvalitné produkty z Litvy, vrátane piva, brezovej vody, čokolády a rôzneho občerstvenia celkom od 25 vystavovateľov, majú potešiť a nadchnúť návštevníkov veľtrhu. Minister zahraničných vecí Joseph Wu 23. decembra vzbudil záujem verejnosti osobným tweetom, v ktorom uviedol: „Zatiaľ, čo tento veľký tyran skúša na #Litve hrozné kúsky, ľudia v #Taiwane si robia zásoby a užívajú si skvelé produkty z tohto krásneho #Baltského štátu. Všetko dobré odvážnym ľuďom z Litvy a áno: #Veselé Vianoce! JW”

Taiwan, ako maják slobody, demokracie a ľudských práv spolu so spriaznenými silami dobra na celom svete, ako sú EÚ a USA, podporuje Litvu, ktorá odoláva čínskej kampani ekonomického a politického nátlaku. Taiwan môže pomôcť svojmu baltskému priateľovi a ďalším krajinám v Európe chrániť spoločné hodnoty a budovať lepšie zajtrajšky pre všetkých.

Informačný servis

Viac k témam: Food Taipei, Litva, PR, Taiwan, Veľtrh, Vianoce
Zdroj: Webnoviny.sk – Taiwanci milujú litovské pochúťky © SITA Všetky práva vyhradené.