SlovenskoSprávy

Hotely, reštaurácie v nich aj lyžiarske strediská môžu byť otvorené aj po 9. januári, sľúbilo ministerstvo

30.12.2021 (Webnoviny.sk) – Hotely, reštaurácie v nich aj lyžiarske strediská budú môcť zostať otvorené aj po 9. januári 2022 v rovnakom režime, v akom fungujú v súčasnosti. Minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (nom. Sme rodina) o tom informoval s tým, že takýto prísľub dostal rezort z ministerstva zdravotníctva.

Viac o téme: Koronavírus

„Zároveň chceme všetkých prevádzkarov poprosiť, aby dodržiavanie opatrení prísne kontrolovali a návštevníkov, aby rešpektovali ich pokyny. Ak si chceme aj naďalej užívať lyžovačky či wellness pobyty, musíme sa všetci správať zodpovedne,“ uviedol na sociálnej sieti Doležal.

Potrebný bude negatívny test

Hotely a podobné ubytovacie zariadenia môžu po otvorení od 25. decembra poskytovať krátkodobé služby pre návštevníkov kompletne očkovaných alebo s prekonaním ochorenia COVID-19 najviac pred 180 dňami. Táto základná podmienka ubytovania turistov neplatí pre detí vo veku do dvanástich rokov a dvoch mesiacov, tie sú považované za očkované.

Hostia sa pred ubytovaním zároveň musia preukázať negatívnym RT-PCR alebo LAMP-testom nie starším ako 72 hodín alebo antigénovým testom do 48 hodín, prípadne samotestom vykonaným priamo v ubytovacom zariadení. Výnimku z testovania majú deti do šiestich rokov veku.

Využívať môžu hotelové reštaurácie aj wellness

Ubytovacie prevádzky podľa nových podmienok museli obmedziť svoju kapacitu na 75 percent. Reštaurácie a bary v ubytovacích zariadeniach môžu byť otvorené len pre ubytovaných hostí, konzumovať jedlá a nápoje môžu výlučne posediačky, pri jednom stole môžu byť najviac štyri osoby, odstup medzi stolmi má byť dva metre.

Ubytovaní návštevníci môžu využívať aj služby wellness, s maximálnou kapacitou 30 osôb alebo jedna osoba na 25 štvorcových metrov. Hotelové reštaurácie, bary a wellness môžu mať otvorené medzi 5:00 a 20:00.

Lyžiarske strediská môžu fungovať už od 11. decembra, aj v závislosti od aktuálnych snehových podmienok.

Viac k témam: COVID-19, hotely a penzióny, Lyžiarske strediská, Pandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Hotely, reštaurácie v nich aj lyžiarske strediská môžu byť otvorené aj po 9. januári, sľúbilo ministerstvo © SITA Všetky práva vyhradené.