SlovenskoSprávy

Významní predstavitelia svetového biznisu sa stretli v Prahe

10.5.2022 (Webnoviny.sk) – Stalo sa tak na summite výkonného výboru vedúcich predstaviteľov židovskej komunity z celého sveta, ktoré sa uskutočnilo v prvých májových dňoch v Prahe. Lídri vyzvali Radu Európy na boj proti všetkým prejavom nenávisti a všetkým formám rasizmu.

„Je najvyšší čas, aby Rada Európy vytvorila stálu pracovnú skupinu pre boj proti nenávisti voči Židom, ako aj proti všetkým formám rasizmu,“ povedal prezident Svetového židovského kongresu Ronald S. Lauder.

Na stretnutie v Prahe prijal pozvanie aj česko – slovenský podnikateľ a filantrop Milan Fiľo. S Ronaldom Lauderom okrem iného diskutovali aj o humanitárnej kríze na Ukrajine. „Zatiaľ čo sme s hrôzou sledovali strašnú skazu, s obrovskou hrdosťou sme boli svedkami odvahy ukrajinského ľudu. Otvorili sme svoje dvere a srdcia veľkému prúdu utečencov utekajúcich z Ukrajiny a nastavili mechanizmus pomoci tým, ktorí čelia hladu, strachu a telesnému i duševnému utrpeniu doma na Ukrajine,“ uviedol prezident holdingu ECO – INVESTMENT a.s. Milan Fiľo.

Český vicepremiér Marian Jurečka v tejto súvislosti vyhlásil: „Boj proti všetkým formám nenávisti berieme veľmi vážne. Európa jasne povedala nie nenávisti a rasizmu. Nechceme byť divákmi. Chceme robiť kroky v oblasti kultúry a vzdelávania. Urobíme zmeny, aby sme boli schopní čeliť klamstvám.“

Počas rokovaní predstavitelia židovských komunít na Ukrajine poďakovali za humanitárnu podporu miestnej komunity, zdôraznili, že z pomoci mali prospech všetci Ukrajinci, a opísali straty vrátane nedávneho bombardovania židovského cintorína s viac ako 600 náhrobnými kameňmi v regióne Sumy na severovýchode Ukrajiny.

ECO – INVESTMENT a.s.

ECO-INVESTMENT, a.s. je česko-slovenský priemyselno-investičný holding, ktorý pokrýva dlhodobé investície v rámci celej Európy. Hlavnými oblasťami investícií sú výroba celulózy a papiera, energetika, potravinárstvo a reality. Od jeho založenia je holding prítomný vo viacerých charitatívnych projektoch v oblasti zdravotníctva, vzdelania, kultúry a športu.

Informačný servis

Viac k témam: PR
Zdroj: Webnoviny.sk – Významní predstavitelia svetového biznisu sa stretli v Prahe © SITA Všetky práva vyhradené.