SprávySvet

Vít Rakušan obhájil post predsedu českého vládneho hnutia Starostovia a nezávislí

23.7.2022 (Webnoviny.sk) – Českému vládnemu hnutiu Starostovia a nezávislí (STAN) bude naďalej predsedať minister vnútra Vít Rakušan. Politik obhájil svoj post na mimoriadnom sneme v Hradci Králové, kde si strana volila nové vedenie.

To sa pokúsi pritiahnuť späť voličov, ktorých odradili nedávne škandály, ako napríklad korupčná kauza spojená s pražským dopravným podnikom, v ktorej stíhaniu čelí bývalý primátorov námestník za STAN Petr Hlubuček. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

Rakušan vo svojom prejave vyjadril ľútosť nad tým, že hnutie sklamalo svojich voličov. „Sme rekordmani v tom, koľko problémov sme nasekali v tak krátkom čase,“ poznamenal minister s tým, že hnutie dlží ľudom ospravedlnenie a on urobí všetko pre to, aby sa spamätalo z problémov.

Za prvého podpredsedu si členovia STAN zvolili podpredsedu poslaneckého klubu a bývalého starostu Pacova Lukáša Vlčka. Ďalšími podpredsedami sú Jan Farský, Michaela Šebelová, Pavel Čížek a Jan Lacina.

Viac k témam: Predseda strany
Zdroj: Webnoviny.sk – Vít Rakušan obhájil post predsedu českého vládneho hnutia Starostovia a nezávislí © SITA Všetky práva vyhradené.