SprávySvet

Obvinenie z neúmyselného zabitia voči hercovi Alecovi Baldwinovi stiahnu, vyšetrovanie sa však ešte neskončilo

21.4.2023 (SITA.sk) – Prokurátori vo štvrtok oznámili, že stiahnu obvinenie voči hercovi Alecovi Baldwinovi z neúmyselného zabitia v prípade smrteľného postrelenia kameramanky pri nakrúcaní westernu Rust v roku 2021. Upozornili však, že vyšetrovanie sa neskončilo a herec ešte nie je oslobodený.

Špeciálni prokurátori Kari Morrisey a Jason Lewis oznámili rozhodnutie zrušiť obvinenie z trestného činu po tom, ako „sa objavili nové skutočnosti, ktoré si vyžadujú ďalšie vyšetrovanie a forenznú analýzu“. Ďalšie podrobnosti pritom neuviedli. Obvinenie z neúmyselného zabitia voči zbrojmajsterke Hannah Gutierrez-Reed podľa nich zostáva nezmenené.

Halyna Hutchins zomrela 21. októbra 2021 v nemocnici v Novom Mexiku po tom, ako na ňu Baldwin počas skúšky na Bonanza Creek Ranch neďaleko Santa Fe vystrelil zo zbraňovej rekvizity a zasiahol ju do hrudníka.

Viac k témam: Herec, obvinenie zo zabitia, Súdy
Zdroj: SITA.sk – Obvinenie z neúmyselného zabitia voči hercovi Alecovi Baldwinovi stiahnu, vyšetrovanie sa však ešte neskončilo © SITA Všetky práva vyhradené.