Ekonomika

Slovenská pošta má nové vedenie, Lančarič vymenoval predsedu Kupku aj ďalších

18.9.2023 (SITA.sk) – Slovenská pošta má nových členov predstavenstva. Poverený minister dopravy Pavol Lančarič na základe výsledkov výberového konania vymenoval za predsedu predstavenstva štátnej spoločnosti Vladislava Kupku, za podpredsedu predstavenstva Juraja Jakuboviča a za člena riadiaceho orgánu Norberta Polievku.

Výberové konanie

Ministerstvo dopravy SR v pondelok informovalo, že Kupka a Jakubovič boli vo funkcii dočasne, pričom úspešne absolvovali výberové konanie, ktoré sa uskutočnilo 12. septembra.

„Výber týchto dvoch dlhoročných manažérov bol správny, čo ukázalo aj výberové konanie, ktoré úspešne zvládli. Prajem im, aby priniesli do vedenia pošty nový impulz a aby spoločnosť pod ich vedením napredovala,“ povedal Lančarič.

Odvolanie z funkcií

Rezort dopravy vyhlásil výberové konanie začiatkom augusta, pôvodný termín na prihlásenie sa do 17. augusta predĺžil do 31. augusta. Zdôvodnil to snahou o vytvorenie možnosti hlásiť sa viacerým uchádzačom. Ministerstvo neuviedlo, či sa ich napokon aj viac prihlásilo.

Minister dopravy v polovici júla ukončil poverenie na dočasný výkon funkcie generálneho riaditeľa Slovenskej pošty Ľubomírovi Mindekovi, ktorý súčasne vykonával funkciu podpredsedu predstavenstva. Zároveň z funkcie odvolal predsedu predstavenstva Tomáša Kleina.

Novým predsedom predstavenstva a zároveň generálnym riaditeľom Slovenskej pošty sa stal Vladislav Kupka, podpredsedom predstavenstva a strategickým riaditeľom Juraj Jakubovič. Obaja boli do predstavenstva vymenovaní dočasne, maximálne na šesť mesiacov, do výberového konania na obe pozície. Bývalí členovia predstavenstva pokračujú v Slovenske pošte – Mindek sa vrátil na predošlú pozíciu riaditeľa sekcie IT, Klein pôsobí na novej pozícii riaditeľa pre transformáciu.

Viac k témam: Minister dopravy SR, uvedenie do funkcie, Výberové konanie
Zdroj: SITA.sk – Slovenská pošta má nové vedenie, Lančarič vymenoval predsedu Kupku aj ďalších © SITA Všetky práva vyhradené.