SlovenskoSprávy

Slovenskí prokurátori zaškolia ukrajinských kolegov v boji s domácim násilím a envirokriminalitou

19.11.2023 (SITA.sk) – V dňoch 20. až 22. novembra organizuje Generálna prokuratúra SR semináre pre prokurátorov z Ukrajiny zamerané na oblasti boja proti domácemu násiliu a envirokriminalite. Informovala o tom hovorkyňa prokuratúry Zuzana Drobová.

Vzdelávanie prokurátorov z Ukrajiny

„Aktivita nadväzuje na osobné stretnutie generálneho prokurátora Slovenskej republiky Maroša Žilinku a generálneho prokurátora Andriya Kostina v Užhorode, z ktorého vzišla dohoda oboch strán v súvislosti s pomocou pri vzdelávaní prokurátorov Ukrajiny,“ uviedla Drobová.

Doplnila, že seminárov sa zúčastní 32 prokurátorov z rôznych miest Ukrajiny a z rôznych stupňov riadenia vrátane Generálnej prokuratúry Ukrajiny.

Prednášky, prípadové štúdie a otvorená diskusia

Témy školení boli podľa hovorkyne zvolené na základe požiadavky ukrajinskej strany z dôvodu aktuálneho prevažovania výskytu týchto dvoch druhov kriminality v súvislosti s vojnou na Ukrajine.

„Ukrajinským kolegom budú prednášať prokurátori – špecialisti na uvedené druhy kriminality, pričom súčasťou seminárov budú prednášky, riešenie praktických prípadových štúdií a otvorená diskusia,“ dodala Drobová.

Viac k témam: Domáce násilie, Envirokriminalita, hovorkyňa generálnej prokuratúry, Prokuratúra, Školenie
Zdroj: SITA.sk – Slovenskí prokurátori zaškolia ukrajinských kolegov v boji s domácim násilím a envirokriminalitou © SITA Všetky práva vyhradené.