SlovenskoSprávy

Polícia musela uzavrieť diaľnicu D1 pri Senci, z bioplynovej stanice unikla nebezpečná látka

20.11.2023 (SITA.sk) – Polícia upozornila na uzatvorenie diaľnice D1 pri Senci z dôvodu úniku nebezpečnej látky.

Ako informuje bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, v pondelok krátko pred 15:30 prijali informáciu o poškodení bioplynovej stanice, v dôsledku ktorej unikla prudko jedovatá chemická látka.

Zasahovalo sedemnásť hasičov

Podľa polície prišlo k havárii v blízkosti 28,5 kilometra diaľnice D1 v úseku medzi Sencom a Blatným. Z uvedeného dôvodu obojsmerne uzatvorila diaľnicu D1. Vodičov vyzvali, aby sa úseku vyhli a riadili sa pokynmi polície.

Bratislavská polícia na sociálnej sieti neskôr informovala, že diaľnica D1 je aktuálne už prejazdná.

Ako informovala hovorkyňa Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Bianka Královičová, na miesto bolo vyslaných 17 príslušníkov HaZZ z Bratislavy, Pezinka a zo Záchrannej brigády HaZZ v Malackách so siedmimi kusmi hasičskej techniky.

Uniklo asi päťsto kubíkov

„Po príchode hasičov na miesto udalosti bolo zistené, že na nádrži chýba ventil, cez ktorý unikala neznáma látka,“ uviedla Královičová a dodala, že príslušníkom HaZZ sa únik nebezpečnej látky podarilo zastaviť. Nikto sa pri zásahu nezranil.

„Bioplynová stanica nie je v prevádzke už niekoľko rokov. Zasahujúci príslušníci aktuálne pracujú na odstránení približne 500 metrov kubických uniknutej látky,“ uzavrela.

Viac k témam: bioplynová stanica, Diaľnica D1, Dopravné obmedzenia, únik nebezpečnej látky
Zdroj: SITA.sk – Polícia musela uzavrieť diaľnicu D1 pri Senci, z bioplynovej stanice unikla nebezpečná látka © SITA Všetky práva vyhradené.