SprávySvet

Rusi na prelome rokov zaútočili na Ukrajinu rekordným počtom dronov, zostrelených bolo 87

1.1.2024 (SITA.sk) – Rusko v noci zo Silvestra na Nový rok zaútočilo na Ukrajinu rekordným počtom bezpilotných lietadiel.

Ukrajinské vzdušné sily na platforme Telegram informovali, že Rusi vyslali 90 dronov, pričom 87 z nich sa podarilo zostreliť. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Útok zo štyroch smerov

„Nepriateľ použil rekordný počet útočných bezpilotných lietadiel typu Šáhid,“ napísali vzdušné sily a dodali, že útok Rusko vykonalo vo vlnách zo štyroch smerov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Rusko podľa vzdušných síl tiež zaútočilo na Ukrajinu štyrmi protilietadlovými strelami S-300, a to konkrétne na Charkivskú oblasť.

Ruský útok dronom si vyžiadal najmenej jedného mŕtveho a sedem zranených v Odese, uviedol tamojší gubernátor Oleh Kiper na Telegrame.

Poškodili univerzitu aj múzeum

Vo Ľvivskej oblasti na západe Ukrajiny ruský útok poškodil univerzitnú budovu a múzeum venované veliteľovi Ukrajinskej povstaleckej armády. Rusko útočilo aj na Mykolajivskú a Dnipropetrovskú oblasť.

Ruskom dosadený šéf Doneckej oblasti Denis Pušilin zase hlásil, že ukrajinské ostreľovanie oblasti zranilo trinásť ľudí a štyroch zabilo.

Informácie pochádzajú z agentúry AP a webstránky news.sky.com.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, útok dronmi
Zdroj: SITA.sk – Rusi na prelome rokov zaútočili na Ukrajinu rekordným počtom dronov, zostrelených bolo 87 © SITA Všetky práva vyhradené.