SlovenskoSprávy

dm podporila sumou 6 475 eur realizáciu projektu Základnej školy na ulici Eliáša Lániho v Bytči „EDUVITAL strecha“

19.3.2024 (SITA.sk) – V Bytči bola otvorená prvá filiálka dm.

Koncom februára otvorila dm svoju prvú predajňu v Bytči na Hlavnej ulici. Jej otvorenie bolo opäť spojené s podporou vybraného lokálneho projektu, tentoraz realizácie projektu EDUVITAL strecha Základnej školy na ulici Eliáša Lániho v Bytči. Škola bola podporená finančným príspevkom, keď mu dm darovala 30 % obratu novej predajne z prvého dňa jej otvorenia, čo činilo čiastku 6 475 eur. Symbolický šek na darovanú sumu odovzdala riaditeľke školy Márii Torousovej Romana Fedorová, regionálna manažérka dm drogerie markt.

„Naši zákazníci sa pričinili o odovzdanie nemalej sumy na podporu projektu, ktorý nadväzuje na rozširovanie základnej školy v meste. Nevyužívaná plocha strechy prístavby sa tak už čoskoro transformuje na zelenú strechu, ktorá bude slúžiť ako vzdelávací priestor a zároveň bude tvoriť zelenú zábranu od ulice. Stane sa tak nielen prírodovedným laboratóriom, ale aj praktickým miestom pre vyučovanie s dôrazom na udržateľnosť a ekologické princípy,“ povedala Romana Fedorová, regionálna manažérka dm drogerie markt. Žiaci tejto základnej školy budú jej hlavnou cieľovou skupinou, pretože budú môcť využívať zelenú strechu ako interaktívne vzdelávacie prostredie. Projekt im umožní prakticky sa učiť o udržateľnosti, ekológii a prírodovedných vedách.

PhDr. Mária Torousová, riaditeľka školy, dodáva: „Naša škola sa stala hrdým príjemcom finančnej podpory dm vo výške 6 475 eur v rámci otvorenia jej novej predajne v OC Klokan v Bytči. Tento štedrý príspevok nám umožní realizovať projekt EDUVITAL strecha, ktorý transformuje strechu našej školskej prístavby na dynamický, vizuálne atraktívny a ekologicky funkčný priestor slúžiaci nielen ako inovatívna vzdelávacia platforma, ale aj ako efektívna zelená zábrana. Touto cestou chceme vyjadriť našu úprimnú vďačnosť spoločnosti dm drogerie markt za ich podporu a dôveru v náš projekt. Ich finančný príspevok nám umožní vytvoriť hodnotný vzdelávací priestor pre naše súčasné a budúce generácie žiakov. Veríme, že EDUVITAL strecha bude slúžiť ako inšpirácia pre ďalšie školy a inštitúcie, aby rozvíjali podobné projekty zamerané na udržateľnosť a ekologické vzdelávanie. Sme vďační za túto príležitosť ukázať, ako spoločná spolupráca medzi neziskovým a súkromným sektorom môže mať pozitívny dopad na našu spoločnosť a budovanie lepšej budúcnosti pre všetkých.“

Nová predajňa je otvorená denne od 9. do 20. hodiny. Na privítanie boli pre zákazníkov v prvé štyri dni jej otvorenia pripravené 20-násobné body za celý nákup, ktoré získali po predložení zákazníckej karty pri každom nákupe v tejto predajni. Pre všetkých zákazníkov boli v deň otvorenia pripravené k nákupu aj sprchovací gél z radu značky dm Balea a permanentná taška.

Informačný servis

Viac k témam: EDUVITAL, EDUVITAL strecha, PR
Zdroj: SITA.sk – dm podporila sumou 6 475 eur realizáciu projektu Základnej školy na ulici Eliáša Lániho v Bytči „EDUVITAL strecha“ © SITA Všetky práva vyhradené.