IT

K zabezpečeniu budov patrí aj audio

Nové dizajnové reproduktory typu „všetko-v-jednom“ dopĺňajú bohatú ponuku spoločnosti Axis v oblasti zvukových sieťových zariadení a sú vhodné prakticky pre akúkoľvek inštaláciu. Možno ich využiť na ľubovoľné živé oslovenie verejnosti, rovnako ako pre vopred nahrané a plánované oznamy alebo automaticky spúšťané bezpečnostné hlásenia. Reproduktory sú účinnou súčasťou bezpečnostného riešenia pri ochrane pred vniknutím do objektu alebo na zvýšenie prevádzkovej efektivity.

Väčší reproduktor AXIS C1110-E má oproti menšiemu C1111-E bohatší basový zvuk, takže je ideálny aj pre špičkovú reprodukciu hudby na pozadí a spríjemnenie služieb zákazníkom. Reproduktory sa líšia len veľkosťou a akustickým tlakom. Reproduktory sa dodávajú so vstavanou aplikáciou AXIS Audio Manager Edge, vďaka ktorej môžete svoj audio systém spravovať a ovládať lokálne, aj vzdialene prostredníctvom ľubovoľného štandardného webového prehliadača. Na správu zvuku na viacerých miestach súčasne je zdarma k dispozícii štandardná verzia aplikácie AXIS Audio Manager Center. Softvér na správu zvuku umožňuje tiež plánovanie, vytváranie zón a správu používateľov.

Reproduktory C11 sú postavené na otvorených štandardoch pre jednoduchú integráciu s telefóniou VoIP, softvérom na správu videa (VMS), VoIP telefónmi, analytickými a ďalšími technológiami. Reproduktorové systémy, vrátane predkonfigurovaného digitálneho signálového procesora (DSP), produkujú ihneď po vybalení z krabice čistý zvuk a disponujú vstavaným mikrofónom, ktorý umožňuje vzdialené testovanie ich stavu alebo obojsmernú hlasovú komunikáciu s potlačením ozveny.

Dizajnové reproduktory C11 sú vyrobené tak, aby vyzerali elegantne v každom priestore. Dodávajú sa v bielej a čiernej farbe, dajú sa orientovať horizontálne alebo vertikálne a sú vhodné pre montáž na steny, stropy alebo stĺpy, a to ako v interiéri, tak aj v čiastočne chránených vonkajších priestoroch – napríklad pod odkvapmi.

Ako všetky sieťové audio zariadenia Axis sa aj nové reproduktory pripájajú k štandardným LAN sieťam bez toho, aby potrebovali ďalšie vybavenie alebo kabeláž. Konštrukcia typu „všetko-v-jednom“ šetrí miesto a eliminuje potrebu externých zosilňovačov alebo iných zvukových zariadení. Používajú jeden jediný kábel pre napájanie aj dátové pripojenie (funkcia Power over Ethernet), sú ľahko škálovateľné a nákladovo efektívne. Pomocou I/O portov umožňujú integráciu s tlačidlami, ovládačom hlasitosti AXIS C8310 a ďalšími zariadeniami pre ešte jednoduchšiu obsluhu v mieste inštalácie.

Medzi kľúčové vlastnosti AXIS C1110-E a AXIS C1111-E patria:

  • oba reproduktory sú založené na otvorených štandardoch a je možné ich integrovať so softvérom na správu videa (VMS), VoIP telefónmi (protokoly SIP) a s analytickými nástrojmi od spoločnosti Axis a jej partnerov
  • integrovaný softvér na správu hudby a zvukov, ktorý sa stará o delenie do zón, plánovanie a určovanie priorít medzi zdrojmi obsahu
  • reproduktory sa pripájajú k štandardným sieťam a používajú jeden sieťový kábel pre napájanie aj komunikáciu (Power over Ethernet)
  • I/O porty, ktoré umožňujú integráciu s ďalšími systémami a zariadeniami, ako sú tlačidlá, senzory, stroboskopy alebo ovládač hlasitosti AXIS C8310
  • vstavaná a dobre viditeľná LED dióda, ktorá pridáva vizuálnu informáciu o stave
  • obojsmerný zvuk s potlačením ozveny a vzdialené testovanie stavu prostredníctvom vstavaného mikrofónu
  • vhodné pre rôzne scenáre použitia v obchodných centrách, kinách, konferenčných priestoroch, zdravotných zariadeniach a vzdelávacích inštitúciách

Nové sieťové reproduktory sú k dispozícii prostredníctvom distribučných kanálov a siete partnerov spoločnosti Axis.