SlovenskoSprávy

DKV Mobility a 4Fleet Group rozširujú spoluprácu na Rakúsko

13.5.2024 (SITA.sk) –
Popri nemeckom trhu je v súčasnosti v Rakúsku 170 partnerských servisov 4Fleet s osvedčenou kvalitou v oblasti pneuservisu, údržby a opráv.

DKV Mobility, popredná európska platforma B2B pre platby a riešenia na cestách, pokračuje v rozširovaní svojej celoeurópskej akceptačnej siete pre automobilové služby. Zákazníci DKV Mobility môžu teraz pohodlne používať svoju kartu DKV na platenie za pneuservis, údržbu a opravy v približne 170 rakúskych partnerských servisoch v sieti 4Fleet Group.

DKV Mobility a 4Fleet Group už úspešne spolupracujú v Nemecku. Sieť 4Fleet Group je vo vlastníctve skupiny Goodyear a ponúka profesionálny pneuservis a špecializované služby pre vozidlá ako integrovanú službu pre vozové parky a lízingové spoločnosti. Prevádzky rakúskych servisných partnerov 4Fleet môžu zákazníci nájsť v aplikácii DKV Mobility a v online plánovači trás DKV Maps.

„Sieť 4Fleet Group a jej partnerské služby sú zárukou rýchlych a kvalitných služieb. Sme radi, že môžeme našu úspešnú spoluprácu v Nemecku rozšíriť aj na Rakúsko. Naši zákazníci teraz môžu využívať výhody pneuservisu a aj opravárenských služieb pod jednou strechou. Vďaka tomu môžu výrazne znížiť prestoje svojich vozidiel a náklady na správu vozového parku,“ hovorí Sven Mehringer, generálny riaditeľ divízie Energy & Vehicle Services spoločnosti DKV Mobility.

„Naši rakúski partneri 4Fleet sú pripravení na nových zákazníkov so svojimi osvedčenými službami. Radi by sme sa poďakovali spoločnosti DKV Mobility za konštruktívnu prípravnú fázu v uplynulých mesiacoch, ktorá umožnila rozšíriť našu spoluprácu,“ hovorí s potešením Christian Kreuter, key account manager skupiny 4Fleet.

Akceptačná sieť DKV Mobility v Rakúsku v súčasnosti zahŕňa prístup k 2 300 čerpacím staniciam, 21 000 plne alebo čiastočne verejným nabíjacím miestam pre elektrické vozidlá (stav k februáru 2024) a 1 200 autoservisov. V celej Európe majú zákazníci DKV Mobility v súčasnosti prístup k 66 000 čerpacích staníc, 666 000 plne alebo čiastočne verejných nabíjacích miest pre elektromobily (stav k februáru 2024) a 32 000 autoservisom.

O DKV Mobility

Spoločnosť DKV Mobility, ktorá poskytuje služby ~356 000 aktívnym zákazníkom vo viac ako 50 európskych krajinách a zamestnáva ~2 400 ľudí, je popredná európska B2B platforma pre platby a riešenia na cestách s takmer deväťdesiatročnou históriou a cieľavedomým rastom. Spoločnosť ponúka prístup k najrozsiahlejšej akceptačnej sieti v Európe, ktorá zahŕňa ~66 000 konvenčných čerpacích staníc, ~666 000 verejných a čiastočne verejných nabíjacích bodov pre elektromobily (2/2024) a ~21 000 čerpacích staníc s alternatívnymi palivami. DKV Mobility je tiež popredným poskytovateľom riešení pre platby mýta v Európe. Zároveň ponúka služby zaisťujúce mobilitu vrátane servisu vozidiel na približne 32 000 servisných miestach alebo inovatívne digitálne riešenia. V rámci finančných služieb je DKV Mobility popredným poskytovateľom riešení pre vratky DPH. DKV Mobility vygenerovala v roku 2022 transakcie vo výške 17 miliárd EUR a tržby 621 miliónov EUR. Cieľom DKV Mobility je smerovať k efektívnej a udržateľnej budúcnosti mobility.

Všetky údaje sú k decembru 2023 okrem počtu nabíjacích bodov (údaj aktualizovaný 2/24).

dkv-mobility.com

Informačný servis

Viac k témam: 4Fleet Group, DKV MOBILITY, PR
Zdroj: SITA.sk – DKV Mobility a 4Fleet Group rozširujú spoluprácu na Rakúsko © SITA Všetky práva vyhradené.