SlovenskoSprávy

Úmrtie exposlanca Pašku mohlo súvisieť s očkovaním proti koronavírusu

26.10.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 26. októbra 16:18

Úmrtie bývalého poslanca Národnej rady SR (NR SR) Jaroslava Pašku súviselo s očkovaním proti ochoreniu COVID-19. Informoval o tom spravodajský portál TV Joj Noviny.sk s odvolaním sa na Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL).

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Ústav údajne prijal v júli hlásenie o Paškovom úmrtí. To následne posúdil a zaslal do európskej databázy EudraVigilance s podozrením na nežiaduce účinky po podaní vakcíny Comirnaty. Prípad bol uzavretý v piatok 22. októbra s výsledkom, že nemožno vylúčiť, že očkovanie prispelo k rozvoju komplikácií pacienta a jeho následnému úmrtiu. Súvislosť úmrtia s očkovaním preto uzavrel ŠÚKL ako možnú.

Medializované informácie pre agentúru SITA potvrdila aj hovorkyňa ŠÚKL Magdaléna Jurkemíková. „Po uzavretí prípadu ŠÚKL vždy doplní informácie aj do databázy EudraVigilance. O potvrdených úmrtiach v určitom stupni kauzálnej súvislosti s očkovaním informujeme v týždennej štatistike, nasledujúca bude zverejnená vo štvrtok 28. októbra 2021,“ uviedla pre agentúru SITA.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku, Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Úmrtie exposlanca Pašku mohlo súvisieť s očkovaním proti koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.