SlovenskoSprávy

Ozbrojený muž prepadol pumpu na Račianskej ulici, ukradnutých 400 eur a cigarety si však užil len krátko

4.12.2021 (Webnoviny.sk) – Ozbrojeného muža, ktorý prepadol čerpaciu stanicu na Račianskej ulici v Bratislave, policajti zadržali a umiestnili v cele policajného zaistenia.

Hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Bratislave Michal Szeiff v tlačovej správe dodal, že vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave III začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci trestného činu lúpeže. Obvineniu čelí 24-ročný Ladislav z Nitry.

Szeiff uviedol, že informáciu o danom lúpežnom prepadnutí prijali v sobotu krátko pred 02:45.

„Muž ozbrojený krátkou guľovou zbraňou maskovaný kuklou na hlave vošiel do priestorov čerpacej stanice a od zamestnancov požadoval vydanie finančnej hotovosti. Zamestnanci mu z obavy o život a zdravie vydali finančnú hotovosť cca 400 eur a cigarety,“ informoval s tým, že k zraneniu osôb nedošlo.

Muž následne z miesta utiekol, avšak o necelých desať minúť po skutku bol spozorovaný v osobnom motorovom vozidle na Peknej ceste. Policajti muža za využitia donucovacích prostriedkov obmedzili na osobnej slobode, nasadili mu putá a eskortovali na príslušné policajné oddelenie.

Viac k témam: Čerpacia stanica, Krádež, Lúpežné prepadnutie, Polícia, Trestné stíhanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Ozbrojený muž prepadol pumpu na Račianskej ulici, ukradnutých 400 eur a cigarety si však užil len krátko © SITA Všetky práva vyhradené.