Ekonomika

Prvá pomoc plus podľa schémy 3B dostala zelenú, zatvorené prevádzky môžu dostať až 810 eur na zamestnanca

22.12.2021 (Webnoviny.sk) – Zatvorené prevádzky budú môcť za december tohto roka čerpať Prvú pomoc plus podľa schémy 3B. Ide o pomoc určenú pre zamestnávateľov s najviac 49 zamestnancami, ktorým klesli tržby najmenej o 40 percent.

Až 810 eur na jedného zamestnanca

Suma finančnej pomoci bude vo výške 450 eur až 810 eur na jedného zamestnanca podľa výšky poklesu tržieb. Celková výška finančnej pomoci dosiahne za december približne 24,1 milióna eur. V stredu o tom s pripomienkou rozhodla vláda.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Ak zatvorenej prevádzke klesnú tržby od 40 do 60 percent, pomoc bude v sume 450 eur na jedného zamestnanca. V prípade poklesu tržieb od 60 do 80 percent finančný príspevok na jedného zamestnanca dosiahne 630 eur a ak tržby zatvorenej prevádzky klesnú o 80 a viac percent, pomoc od štátu dosiahne 810 eur na jedného zamestnanca.

Zamestnanci môžu byť prítomní v práci

Pri čerpaní pomoci podľa schémy 3B pritom zamestnanci môžu byť prítomní v práci, nemusia byť doma „na prekážkach“.

„Vzhľadom na negatívny vývoj epidemickej situácie na Slovensku v súvislosti s výskytom ochorenia COVID-19 a opätovným vyhlásením núdzového stavu považujeme za dôležité pokračovať aj naďalej v poskytovaní finančnej kompenzácie zamestnávateľom a SZČO zasiahnutým mimoriadnou situáciou,“ uviedlo v materiáli ministerstvo práce a sociálnych vecí.

Aktuálna epidemická situácia má podľa rezortu práce najvýraznejší vplyv na udržanie zamestnanosti a ekonomickej aktivity najmä v sektore gastro, hotelierstvo a služby.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Prvá pomoc plus
Zdroj: Webnoviny.sk – Prvá pomoc plus podľa schémy 3B dostala zelenú, zatvorené prevádzky môžu dostať až 810 eur na zamestnanca © SITA Všetky práva vyhradené.