SlovenskoSprávy

Dopravná nehoda za obcou Tibava si vyžiadala dva životy, ďalší spolujazdec je vážne zranený (foto)

26.12.2021 (Webnoviny.sk) – Občianka Ukrajiny havarovala v sobotu 25. decembra za obcou Tibava v smere na obec Orechová (okres Sobrance).

Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová, 42-ročná vodička utrpela s 20-ročným spolujazdcom zranenia nezlučiteľné so životom, ktorým na mieste nehody podľahli. Ďalší 25-ročný spolujazdec z Ukrajiny utrpel ťažké zranenia.

Príčina nehody je neznáma

Celková predbežná škoda bola vyčíslená na 8-tisíc eur. To, či vodička pred jazdou požila alkoholické alebo iné omamné látky, bude zisťované pri nariadenej pitve.

Presná príčina tejto dopravnej nehody a jej bližšie okolnosti sú predmetom ďalšieho vyšetrovania michalovských dopravných policajtov aj za účasti znalca z odboru cestná doprava.

Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Michalovciach začal v súvislosti s dopravnou nehodou trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia a trestný čin ublíženia na zdraví.

Viac k témam: Autonehoda, Odvrátiteľné úmrtia, Tragická dopravná nehoda
Zdroj: Webnoviny.sk – Dopravná nehoda za obcou Tibava si vyžiadala dva životy, ďalší spolujazdec je vážne zranený (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.