SprávySvet

Premiér Sánchez vylúčil okamžité reštrikcie v reakcii na variant omikron, Španieli hlásia zaočkovanosť viac ako 80 percent

29.12.2021 (Webnoviny.sk) – Španielsky premiér Pedro Sánchez vylúčil akékoľvek okamžité celoštátne reštrikcie v reakcii na variant omikron koronavírusu. Predseda vlády uviedol, že podľa oficiálnych údajov sa síce omikron šíri rýchlejšie, ale vo všeobecnosti majú ľudia infikovaní týmto variantom miernejšie symptómy a preto sú nemocnice pod menším tlakom ako pri predošlých variantoch. Zároveň konštatoval, že zaočkovanosť Španielov je na úrovni viac ako 80 percent.

Viac o téme: Koronavírus

„Je jasné, že sme v úplne odlišnej situácii,“ povedal Sánchez novinárom. „Sme lepšie a viac pripravení na to, aby sme čelili variantu omikron,“ dodal. Premiér ďalej potvrdil, že panel španielskych zdravotníkov bude diskutovať o návrhu na skrátenie povinnej izolácie ľudí, ktorí majú pozitívny výsledok testu, ale neobjavili sa u nich príznaky ochorenia COVID-19. Španielske úrady uvažujú o skrátení karantény z 10 na päť dní tak, ako to urobili v USA, Grécku a ďalších krajinách.

Viac k témam: COVID-19, omikron
Zdroj: Webnoviny.sk – Premiér Sánchez vylúčil okamžité reštrikcie v reakcii na variant omikron, Španieli hlásia zaočkovanosť viac ako 80 percent © SITA Všetky práva vyhradené.