SlovenskoSprávy

Strana SaS považuje za úspech, že sa podarilo presadiť uvoľnenie opatrení a výhody pre očkovaných

12.1.2022 (Webnoviny.sk) – Strana Sloboda a Solidarita (SaS) považuje za úspech, že sa konečne podarilo presadiť opatrenia a výhody pre očkovaných, po ktorých dlhodobo volala. Vyjednávanie s odborníkmi na ministerstve zdravotníctva a koaličnými partnermi tak malo svoj zmysel. V tlačovej správe o tom informoval hovorca SaS Ondrej Šprlák.

Viac o téme: Koronavírus

„Našou kľúčovou požiadavkou bolo, aby tí, ktorí sa dali zaočkovať, v snahe chrániť seba a aj svoje okolie, mali voľnejší režim. Nejde ani tak o poďakovanie pre nich, ako o zníženie rizika, že nám títo ľudia nezaplnia nemocnice. Boj za slobodu pre očkovaných a prekonaných sa vyplatil a nám sa podarilo presadiť nielen otvorenie športu, škôl a kultúry, ale aj zrušenie zákazu zhromažďovať sa, za ktoré sme urputne bojovali. Teší ma, že nové opatrenia budú dávať väčší zmysel a pripravia nás na život s omikronom,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík.

Školy pokračujú v prezenčnom vyučovaní

Dobrou správou pre Slovensko je podľa SaS aj pokračovanie v prezenčnom vyučovaní podľa školského semafora.

„Otvorené máme všetky školy, pričom prezenčne sa momentálne vzdeláva 98,7 percenta žiakov. Nevidíme preto najmenší dôvod zatvárať školy a hazardovať s budúcnosťou našich detí. Prezenčné vyučovanie sa týka krúžkov a všetkých škôl, dokonca aj vysokoškolských, ktorých študenti môžu prezenčne študovať v režime OP,“ priblížil minister školstva a podpredseda SaS Branislav Gröhling.

Uvoľnili sa aj opatrenia pre šport

V rámci nových opatrení sa strane SaS podarilo presadiť aj uvoľnenie podmienok pre šport detí a mládeže a návrat divákov na štadióny.

„Deti od 0 do 12 rokov sa budú podľa nových pravidiel považovať akoby za zaočkované a k tréningovej činnosti a súťažiam nebudú potrebovať nič. Staršie deti a mládež do 18 rokov budú fungovať v rámci tréningov a súťaží v režime OTP, pričom postačuje školský samotest. Tieto podmienky predstavujú kľúčový signál pre návrat športu na Slovensko,“ doplnil štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Ivan Husár.

Predsedníčka zdravotnícku výboru parlamentu Janka Bittó Cigániková povedala, že je hrdá, že je v tíme SaS, kde sa „nám podaril malý zázrak vo forme viac voľnosti v epidemiologicky náročných časoch“.

Viac k témam: Koronavírus, omikron, Pandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Strana SaS považuje za úspech, že sa podarilo presadiť uvoľnenie opatrení a výhody pre očkovaných © SITA Všetky práva vyhradené.