PR a inzercia

Ako šetriť energiami a zároveň ochrániť priestor garáže pred zimou a plesňami

Ako majiteľ domu v našej krajine určite viete, že sneh je v posledných časoch pomerne zriedkavý jav, na ktorý často už len zvesela spomíname. Klimatické zmeny sa postupne prejavujú vo viacerých smeroch a ani teploty nie sú výnimkou. Ich klesaniu pod bod mrazu sa však až taký rýchlo zasa nevyhneme. Nepríjemné na tom celom je, že si to najviac odnášajú priestory pozemku, ktoré sú pred vplyvmi premenlivého a nevyspytateľného počasia minimálne chránené ako napríklad garáž.

Počas zimných mesiacov môže do vašej garáže preniknúť chladný vzduch, ktorý ovplyvňuje predmety vo vnútri. Ak tomu chcete predísť, pokračujte v čítaní a objavte tipy, ako udržať vašu garáž v zime v teple a chrániť ju a jej výbavu pred sezónnym poškodením.

Izolujte steny, okná a garážové brány

Garáže sú väčšinou chladnejšie ako zvyšok obytných priestorov vášho domu. Na to, aby prešli kolaudáciou, nepotrebujú rovnaký stupeň izolácie, takže teplota v garáži môže klesnúť, pretože zvyšok vášho domova zostáva teplý. Tento studený vzduch však môže preniknúť do vášho obytného priestoru.

Aby ste tomu zabránili, izolujte steny a okná vašej garáže, aby ste udržali studený vzduch vonku. Na steny a stropy naneste sklolaminátovú izoláciu. Pre väčšiu ochranu použite na zakrytie okien plast odolný voči poveternostným vplyvom a kvalitné garážové brány, ktoré sa pohodlne ovládajú a niečo vydržia!

Urobte v garáži poriadok

Určite ste počuli o jarnom upratovaní, teraz je však čas uplatniť túto mentalitu aj na jeseň. Tak ako sa odborný servis garážových brán postará o bezproblémové fungovanie vstupu do tejto časti domu, poriadok zaistí jej väčší komfort.

Preplnená garáž je dostatočne problematická. Prekračovanie náradia, hračiek a zásobníkov je horšie, keď je zima a vy sa snažíte dostať k svojmu vozidlu. Urobte si preto čas na usporiadanie vecí vo vašej garáži predtým, ako udrú silné mrazy a uvidíte, že efekt sa dostaví.

Čistá garáž vám pomôže získať ľahký prístup k svojim základným zimným veciam a budete vždy vedieť, kde máte svoj majetok. Ušetrite si teda trochu frustrácie a usporiadajte si garáž, kým je ešte teplé počasie.

Zazimujte vybavenie do príchodu teplého počasia

Aj keď sú zimy čoraz miernejšie, je pravdepodobné, že ani túto sezónu nebudete používať svoju kosačku na trávu alebo fúkač lístia. Môžete ich teda uložiť do vzdialeného rohu garáže a nechať ich tam prespať, kým nepríde čas ich znova použiť. Chladné počasie môže byť pre mnohé zariadenia a doplnky veľmi škodlivé.

Preto by ste si svoju nevyhnutnú outdoorovú výbavu mali dobre zazimovať, v čom vám garáž a jej kompletná izolácia pomôže!

Zdroj obrázka: Andrey_Popov/Shutterstock.com