SprávySvet

Zelenskyj sľúbil adekvátnu odvetu za útok na Černihiv, zomrelo aj šesťročné dievčatko (foto)

20.8.2023 (SITA.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sľúbil adekvátnu odpoveď na sobotňajší ruský raketový útok na centrum mesta Černihiv, ktorý si vyžiadal sedem mŕtvych vrátane šesťročného dievčatka a dovedna 144 zranených. Referuje o tom web news.sky.com.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Som si istý, že naši vojaci odpovedia Rusku za tento teroristický útok. Bude to významná odpoveď,“ vyhlásil Zelenskyj. „Rusko zmenilo bežnú sobotu na deň plný bolesti a strát.“

Útok spôsobil škody na miestnom divadle, v priľahlom parku a na budove univerzity. Ukrajinský minister vnútra Ihor Klymenko uviedol, že väčšina obetí sa v čase útoku nachádzala buď vo vozidlách, prechádzala cez cestu, alebo sa vracala z kostola.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Zločin proti civilnému obyvateľstvu

Ukrajinské ministerstvo vnútra uviedlo, že za činoherným divadlom sa nachádza aj veľký park. Mamičky tam brávali svoje deti na prechádzku už od skorého rána. Centrálne námestie bolo plné vozidiel.

„Tento útok je ďalším vojnovým zločinom okupantov proti civilnému obyvateľstvu,“ povedal starosta Černihiva Oleksandr Lomako.

Rusko tvrdí, že divadlo bolo legitímny cieľ, pretože sa tam údajne v tom čase konalo stretnutie výrobcov bojových dronov.

Viac k témam: Černihiv, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk – Zelenskyj sľúbil adekvátnu odvetu za útok na Černihiv, zomrelo aj šesťročné dievčatko (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.