SlovenskoSprávy

Mnohé veci sa prezentujú dramatickejšie, než v skutočnosti sú, tvrdí Pellegrini ohľadom protivládnych protestov

18.3.2024 (SITA.sk) – Prezidentský kandidát Peter Pellegrini (Hlas-SD) je presvedčený, že sa svojou politikou usiluje o pokoj. Uviedol to v predvolebnom dueli s občianskym kandidátom Ivanom Korčokom v televízii Markíza.

Protivládne protesty

„Mnohé veci sa prezentujú dramatickejšie, než v skutočnosti sú,“ reagoval na otázku týkajúcu sa protivládnych protestov, na ktorých sa v posledných mesiacoch zúčastňujú desaťtisíce občanov nespokojných so spôsobom vládnutia súčasnej koalície. Pellegrini však pripustil, že opozícia má právo mobilizovať občanov.

Stagnácia štátu

Ivan Korčok sa ohradil voči tomu, že by bol tým, kto bude vyvolávať konflikty. Považuje za potrebné dosiahnuť rovnováhu.

Viac o téme: Prezidentské voľby na Slovensku 2024

Tvrdí, že vláda sa usiluje o ovládnutie všetkých kľúčových pozícií v štáte. Za problematickú označil stagnáciu štátu.

„Toto je vláda, ktorá od prvého dňa ignoruje, čo občania chcú, aby sa riešili ich problémy,“ zdôvodňuje Korčok. Nemyslí si, že vytýkať vláde stagnáciu je vyvolávaním konfliktu.

„Nespájajte so mnou ani konfrontáciu, ani konflikt, lebo mám agendu, a silnú agendu, ktorú by som ako prezidentský kandidát chcel dostať do popredia,“ zdôraznil.

Viac k témam: Diskusia, Kandidát na prezidenta Ivan Korčok (Prezidentské voľby 2024), Kandidát na prezidenta Peter Pellegrini (Prezidentské voľby 2024), Prezidentské voľby na Slovensku 2024
Zdroj: SITA.sk – Mnohé veci sa prezentujú dramatickejšie, než v skutočnosti sú, tvrdí Pellegrini ohľadom protivládnych protestov © SITA Všetky práva vyhradené.