SlovenskoSprávy

Hasiči zasahovali pri požiari rodinného domu v Dolných Kočkovciach, zomrela jedna osoba

9.12.2021 (Webnoviny.sk) – Večerný požiar pivnice rodinného domu v obci Dolné Kočkovce (okres Púchov) si vyžiadal jednu ľudskú obeť. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trenčíne Marián Petrík.

Hasičom požiar na Palkovičovej ulici ohlásili krátko pred 21:00. „Na zásah boli vyslaní traja príslušníci HaZZ z Púchova s dvomi cisternovými vozidlami. Po príchode na ohlásené miesto zistili, že požiarom sú zasiahnuté pivničné priestory rodinného domu, ktoré boli silno zadymené. Púchovskí hasiči zasahujúci v dýchacích prístrojoch vnikli do pivničných priestorov a vykonali prieskum, pri ktorom našli telo osoby bez známok života,“ uviedol Petrík.

Postihnutý priestor bol podľa jeho slov silno zadymený, horela podlahová krytina a ďalšie vybavenie miestnosti. „Hasiči požiar zlikvidovali prostredníctvom jedného hasebného prúdu. Následne postihnuté priestory dôkladne odvetrali pretlakovým ventilátorom a miesto udalosti odovzdali príslušníkom polície,“ dodal Petrík s tým, že príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania.

Viac k témam: Požiar, Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Hasiči zasahovali pri požiari rodinného domu v Dolných Kočkovciach, zomrela jedna osoba © SITA Všetky práva vyhradené.