IT

Kingston viedol rebríček dodávateľov SSD v 2022

V roku 2022 spoločnosť Kingston rozšírila svoje portfólio uvedením nových vysoko výkonných diskov, no rozšírila aj ponuku v kategórii externých a šifrovaných diskov a dnes oznámila, že ju spoločnosť TrendForce označila na prvej pozícii na trhu ako najväčšieho dodávateľa SSD diskov pre tretie strany za celý rok 2022. Podľa TrendForce pripadá na Kingston 28% podiel zo 114 miliónov dodaných jednotiek v roku 2022.

Podľa najnovších zistení sa na globálnom trhu s SSD v roku 2022 stabilizovala dynamika ponuky a dopytu. Stalo sa tak po vyriešení tzv. „čipovej krízy“, teda nedostatku integrovaných obvodov (IC), ktorý brzdil trh v roku 2021. Napriek vyriešeniu tohto problému sa celosvetové dodávky SSD diskov znížili, pričom v roku 2022 sa dodalo len 114 miliónov kusov, čo predstavuje 10,7 % pokles oproti predchádzajúcemu roku. Spoločnosť Kingston napriek tomu zostala aj v roku 2022 lídrom v dodávkach SSD diskov, pričom si udržala solídny náskok a oproti roku 2021 zaznamenala dokonca nárast trhového podielu. Výsledky za rok 2022 posilnili postavenie spoločnosti Kingston ako jasného lídra vo výrobe SSD diskov, keďže dodávateľ na druhom mieste mal na trhu podiel len 9 %. Trhové prostredie naďalej definuje rastúci dopyt po SSD s PCIe 4.0 NVMe, čo všetkých tlačí k prechodu od SATA k PCIe. TrendForce predpovedá, že vďaka upgradom sa pravdepodobne ešte viac zvýši povedomie o značke a naďalej bude rásť dopyt.

Kingston na prvej pozícii v rebríčku trhu SSD nie je žiadnym prekvapením. Rovnaký prístup má aj v divízii DRAM, kde je Kingston už 20. rokov po sebe najväčším dodávateľom pamäťových modulov pre tretiu stranu. Po uvedení nového klientského disku NV2 NVMe sa tento disk rýchlo stal najpredávanejším diskom v ponuke spoločnosti Kingston v roku 2022, pričom od jeho uvedenia na trh sa celosvetovo predalo viac ako 12 miliónov kusov. Po predošlom úspechu oceňovaného disku Kingston FURY Renegade SSD spoločnosť Kingston tento disk osviežila a doplnila o pasívny chladič, ktorý jeideálny najmä pre konzolových a počítačových hráčov. Kingston tým potvrdzuje pokračujúce zameranie spoločnosti na vývoj vysokokvalitných NVMe riešení.